Artykuł sponsorowany

Porcelana na prezent ślubny - na co warto się zdecydować?

Porcelana na prezent ślubny - na co warto się zdecydować?

Porcelana to jeden z najbardziej klasycznych i eleganckich prezentów ślubnych, który nigdy nie wychodzi z mody. Wybór odpowiedniego kompletu porcelany może być jednak wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z różnymi rodzajami i stylami tego materiału. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję i sprawić, że nowożeńcy będą zachwyceni Twoim prezentem.

Rodzaje porcelany

Na rynku dostępne są różne rodzaje porcelany, które różnią się między sobą jakością, wyglądem i ceną. Do najpopularniejszych należą porcelana kostna, porcelana twarda oraz fajans. Porcelana kostna charakteryzuje się delikatnością, lekkością i przejrzystością. Jest to najbardziej ekskluzywny rodzaj porcelany, który świetnie sprawdzi się jako prezent ślubny. Porcelana twarda jest nieco cięższa i mniej przezroczysta od porcelany kostnej, ale również prezentuje się bardzo elegancko. Fajans to natomiast najmniej luksusowy rodzaj porcelany, który charakteryzuje się matowym wykończeniem i większą grubością.

Styl porcelany

Wybierając porcelanę na prezent ślubny warto zwrócić uwagę na jej styl. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wzory, które mogą być dopasowane do gustu nowożeńców. Klasyczna porcelana charakteryzuje się eleganckimi zdobieniami, takimi jak kwiatowe motywy, złote obramowania czy delikatne reliefy. Nowoczesna porcelana to natomiast proste kształty, minimalistyczne wzory i stonowane kolory. Przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się, jaki styl preferują nowożeńcy, aby prezent był jak najbardziej dopasowany do ich oczekiwań.

Komplet porcelany

Decydując się na zakup porcelany warto zastanowić się, jaki komplet będzie najbardziej odpowiedni dla nowożeńców. Możemy wybierać między kompletem obiadowym, kawowym czy herbatniczym. Komplet obiadowy składa się z talerzy głębokich, płaskich oraz deserowych, a także miski i salaterki. Zestaw kawowy z porcelany to z kolei filiżanki do kawy z podstawkami oraz cukiernica i dzbanek do mleka. Komplet herbatniczy składa się natomiast z filiżanek do herbaty, cukiernicy, dzbanka do mleka oraz imbryka.

Warto również zwrócić uwagę na liczbę elementów w zestawie – niektóre komplety są przeznaczone dla dwóch osób, inne dla czterech czy sześciu. Dobrym pomysłem może być zakup porcelany w większej ilości, aby nowożeńcy mogli korzystać z niej podczas rodzinnych spotkań czy przyjęć. Z tego też powodu najbardziej trafione okazują się zwykle zestawy.

Marka porcelany

Kupując porcelanę warto zwrócić uwagę na markę, gdyż różne firmy oferują różne standardy jakości i wzornictwa. W Polsce bardzo cenione są produkty takich marek jak Ćmielów. Wybierając porcelanę od renomowanego producenta masz pewność, że prezent będzie trwały i estetyczny.

Porcelana to prezent, który z pewnością ucieszy nowożeńców i będzie im przypominał o tym wyjątkowym dniu przez wiele lat. Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego rodzaju, stylu oraz kompletu porcelany, który będzie pasował do gustu i potrzeb młodej pary.