Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do zabiegu pomniejszenia piersi?

Jak przygotować się do zabiegu pomniejszenia piersi?

Decyzja o poddaniu się operacji pomniejszenia piersi to ważny krok, który może poprawić komfort życia i samopoczucie wielu kobiet. Zabieg ten, choć powszechny, wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania oraz znajomością kluczowych informacji na jego temat. W artykule przedstawiamy, na czym polega operacja redukcji piersi, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać do szpitala.

Na czym polega zabieg pomniejszenia biustu?

Operacja pomniejszenia piersi, zwana również redukcją piersi, to zabieg chirurgiczny mający na celu zmniejszenie rozmiaru i poprawienie kształtu biustu. Jest on przeprowadzany przez doświadczonych chirurgów, takich jak np. chirurg plastyczny we Wrocławiu. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, gruczołowej oraz skóry, a następnie brodawki sutkowe są przemieszczane do nowej pozycji. Zabieg może być wykonywany zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych – np. w przypadku bólów pleców czy problemów z kręgosłupem spowodowanych przez ciężar dużych piersi.

Jak się przygotować do operacji piersi?

Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym oraz chirurgiem plastycznym, aby omówić wszelkie wątpliwości i uzyskać informacje na temat procedury. Należy poinformować lekarza o aktualnym stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz ewentualnych alergiach. Przed operacją konieczne jest wykonanie badań krwi, a także mammografii lub USG piersi. W dniu zabiegu nie należy spożywać posiłków ani pić płynów, a także unikać stosowania kosmetyków czy noszenia biżuterii.

Co ze sobą zabrać do szpitala?

Do szpitala warto zabrać wygodną odzież, która nie będzie uciskała piersi po operacji – np. luźną bluzkę na guziki czy sweter. Ponadto warto zaopatrzyć się w specjalistyczny biustonosz medyczny, który będzie stabilizował piersi i zapewniał odpowiednie podparcie. Niezbędne będą również podstawowe przybory, takie jak szczoteczka do zębów, pasta, mydło, ręcznik czy kapcie. Ważne jest również, aby mieć ze sobą dokumenty tożsamości oraz skierowanie na zabieg. Operacja pomniejszenia piersi to poważny zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Zachęcamy do konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz chirurgiem plastycznym, aby uzyskać pełne informacje na temat procedury oraz dostosować ją do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Czas pobytu w szpitalu po operacji biustu

Czas pobytu w szpitalu po operacji pomniejszenia piersi zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki oraz przebiegu samego zabiegu. Zwykle wynosi on od 24 do 48 godzin. Po tym czasie pacjentka jest wypisywana do domu, gdzie będzie kontynuować rekonwalescencję. W ciągu pierwszych dni po zabiegu warto unikać forsownej aktywności fizycznej oraz dbać o higienę rany. Wizyty kontrolne u chirurga plastycznego są niezbędne, aby ocenić proces gojenia się oraz ewentualnie usunąć szwy. Po powrocie do domu, pacjentka powinna przestrzegać zaleceń lekarskich oraz stosować się do wskazówek dotyczących pielęgnacji rany i opatrunków.